KAVA

7. MÄRTS
Püha Johannese Kool
 
Siili 14, Tallinn

14.30–15.00  
Konverentsi avamine
Tallinna ja kogu Eesti metropoliit EUGENI

 

15.00–15.40  
Isa ALEKSEI UMINSKI (Venemaa)

Südametunnistus ja kahetsus

 

15.40–16.20  
LIIVIKA SIMMUL

Andestus kui pedagoogika

 

16.20–17.00 Kohvipaus

 

17.00–17.20  
EVELY TIMUSKA

Lapse-õpetaja suhe ja kahetsuse müsteerium


17.20–18.00  
Iguumen HRISANF LIPILIN (Venemaa)

Kahetsuse pedagoogilised aspektid

 

18.00–18.40  
Prof BORIS BRATUS ja NATALJA ININA (Venemaa)

Andestus ja leppimine küpse isiksuse tunnustena


8. MÄRTS 
Arvo Pärdi Keskus
Kellasalu tee 3, Laulasmaa

 

9.30–10.00 Tervituskohv

 

10.00–10.30 Avamine

 

10.30–11.10  
Isa JOHN BEHR (USA)

Kahetsus ja andestus pühade isade järgi

 

11.10–11.50  
Prof URMAS NÕMMIK

Metanoia enne Jeesust ehk kuidas pöörduda
Vana Testamendi tarkuskirjanduse kohaselt?

 

11.50–12.30  
OLGA SEDAKOVA (Venemaa)

Kahetsus ja loovus

 

12.30–14.00 Lõuna

 

14.00–14.40  
MIHHAIL LOTMAN
Ossip Mandelštam. Lihakssaanud sõna poeetika

 

14.40–15.20  
Prof RENOS PAPADOPOULOS (UK)

Metanoia psühholoogilisest ja õigeusu perspektiivist

 

15.20–16.00  
MARINA CANTACUZINO (UK)

Andestus ja tervendavate narratiivide vägi

 

16.00–16.40  
Prof MARE PORK

Teadveloleku ideid ja tehnikaid usalduse teenistuses

 

16.40–17.30 Kohvipaus

 

17.30              
KONTSERT. VOX CLAMANTIS


 

9. MÄRTS
Püha Johannese Kool
Siili 14, Tallinn

 

11.00–16.00 
Töötuba 1 „Lapsepõlv kui eksam“
prof BORIS BRATUS ja NATALJA ININA (vene keeles, tõlkega eesti keelde)

 

10.00–13.00 
Töötuba 2 „Kuidas rääkida mineviku traumadest?
Võimalused läheneda traumaatilisele mälule õpetamises ja psühhoteraapias“
MARINA CANTACUZINO ja prof RENOS PAPADOPOULOS
(inglise keeles ilma tõlketa)

 

11.00–13.00  
Töötuba 3 „Kiitus ja tänulikkus lapse ja vanema suhtlemises“
iguumen HRISANF LIPILIN
(vene keeles ilma tõlketa)

18.00–19.30              

PÜHA JOHANNESE KOOLI HEATEGEVUSKONTSERT
JAANI KIRIKUS

RIHO SIBUL JA LASTEKOORID
Pääsmed Piletilevist.