Loodan, järelikult olen.
lootuse pedagoogika. 
3.-6. mail leiab aset Püha Johannese kooli iga-aastane hariduskonverents, seekord teemal "Loodan, järelikult olen". Neli päeva loenguid, töötubasid, kohtumisi koolimajas Siili 14. Raamatuesitlus ja kontsert pealekauba!
Selleaastase konverentsi teema on vastuseks ühele tänase maailma valupunktile - üha levivale depressioonile ja lootusetusele, seda nii täiskasvanute kui ka laste seas. Otsime erinevate valdkondade esindajate abil lohutust ja innustust iidsest idakiriku õpetusest. Milline on lootuse roll inimkonna jaoks kristlikus õpetuses, milline on see koolielus, milline igaühe jaoks meist? Millest juhinduda, kust leida eeskujusid?
Üheks konverentsi juhtmõtteks on Athose pühale Siluanile ilmutatud sõnad, mis said kirja 20. sajandi suurte tapatalgude aegu: "Hoia oma meel põrgus, aga ära kaota lootust!"

Koolipidamine on pidev teekond. Teel olles oleme püüdnud oma liikumist ikka ja uuesti mõtestada, otsides selleks innustust ja nõuandeid ka väljastpoolt. Saadud tarkust pole me kunagi vaka all hoidnud, vaid jaganud seda kõigi huvilistega. Eelmise aasta hariduskonverentsi materjalidega saate tutvuda originaalkeeles siin ja võõrkeelsete loengute sünkroontõlkega siin.
Eelmise aasta tutvustav video on siin.
Konverentsi toetavad Eesti Kirikute Nõukogu, SA Innove ja Radisson Blu Sky hotell.